Projekt  Słoneczna Akademia 2022 realizowany jest przez Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą „Słoneczny Dom” od ośmiu lat. „Słoneczna Akademia” jest projektem edukacyjno – profilaktycznym realizowany wśród  dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz  osób niepełnosprawnych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.  Celem jest zaproponowanie atrakcyjnych form zdobywania doświadczeń i wiedzy na temat zagadnień dotyczących regionu, ekologii i ochrony środowiska.

W tym roku wielki finał projektu odbył się w dniu 13.09.2022 dzięki gościnności Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej EkoMałopolska w Jastrzębi. Wcześniej w dniu 7.09 jury rozstrzygnęło konkursy plastyczne w trzech kategoriach :gazetka ścienna, torba Eko wielokrotnego użytku, oraz praktyczny przedmiot wykonany z recyklingu.  Ogród „Słonecznego Domu”  podczas prezentacji wyglądał jak najprawdziwsza plenerowa galeria sztuki i było niezmiernie ciężko wyłonić zwycięzców.. Laureaci poznali wyniki podczas finału Akademii w Jastrzębi.

Tematem  naszej Akademii Ekologicznej 2022, było  hasło „Ratujmy naszą planetę – zamiast zmieniać środowisko, zmieńmy siebie” Nie dość, że celebrowaliśmy go w przesympatycznym gronie uczestników projektu, to również w cudnych okolicznościach przyrody i przy pięknej aurze . Wraz z przewodnikami wybraliśmy się na zajęcia terenowe, podczas których usłyszeliśmy mnóstwo ciekawostek na temat leśnego ekosystemu Wycieczka przeplatana animacjami i konkursami zachęcała nie tylko do aktywności fizycznej, ale i tej intelektualnej, gdyż dla najwiekszych bystrzaków prowadzący przewidzieli drobne upominki .Po wojażach i sporych emocjach wszystkim zaostrzył się apetyt, tak więc po powrocie nadrobiliśmy stracone kalorie przy pysznych kiełbaskach, a na deser odbyło się uroczyste podsumowanie projektu, przyznanie zasłużonych nagród i wręczenie dyplomów Ten dzień był naprawdę piękny, a czas trwania projektu mega owocny i rozwijający. Dziękujemy gorąco uczestnikom za obecność, wspaniałe pomysły i za to, że kolejną edycję mogliśmy znów realizować wspólnie, bo razem możemy zrobić tyyyyle dobrego

Jedno jest pewne – uczestnicy naszego projektu to wspaniałe, mega kreatywne i zaangażowane dzieciaki.