Nasza wakacyjna przygoda rozpoczęła się wycieczką do Krakowa. 20 lipca 2021r wczesnym rankiem wyjechaliśmy pociągiem z Dworca Głównego w Tarnowie do Krakowa. Dzień był pochmurny i zapowiadał się deszczowany. Po przyjeździe do Krakowa z entuzjazmem rozpoczęliśmy zwiedzanie od przejścia traktem Królewskim, przez Plac Matejki, Barbakan, Bramę Floriańską, Rynek i Sukiennice w kierunku Wawelu. Swoje pierwsze kroki skierowaliśmy w kierunku Wisły, gdzie już czekała turystyczna łódź – gondola, która zabrała nas na godzinny rejs po Wiśle. Niebo nad nami przejaśniało i mogliśmy podziwiać z perspektywy Wisły, jak piękny i okazały jest Kraków, szczególnie wzgórze wawelskie z Zamkiem Królewskim i archikatedrą. Kolejnym etapem naszej wycieczki było wejście do Smoczej Jamy jaskini o długości ponad 80 metrów. Samo zejście do jaskini stanowiło dla niektórych dzieci dreszczyk emocji i adrenaliny.

Nieco zmęczeni udaliśmy się na, dziedziniec Zamku Królewskiego, gdzie mogliśmy realizować kolejny punkt naszego programu, zwiedzanie i podziwianie Ogrodów Wawelskich na dwóch poziomach.

Opuszczając Wzgórze Wawelskie, w drodze powrotnej spacerem skierowaliśmy się na Rynek, gdzie mogliśmy zjeść smaczny obiad, zakupić pamiątki i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

W drodze na dworzec, Kraków żegnał nas uśmiechem słońca. Opuszczając miasto byliśmy zadowoleni, że powiódł się nasz wakacyjny plan.