Drukuj
Utworzono: wtorek, 18, luty 2014

  Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali - te słowa Jana Pawła II towarzyszyły dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych podczas tegorocznych ferii zimowych. Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Struktura” wychowankowie mogli je spędzić w górzystej scenerii Szczawnicy. Podczas tygodniowego pobytu na zimowisku wypoczynkowo-profilaktycznym na wszystkich uczestników czekało mnóstwo zimowych atrakcji.

  Największą z nich były oczywiście zabawy rekreacyjne na śniegu, nauka i jazda na nartach oraz łyżwach. Dzieci uczestniczyły także w pieszych wycieczkach po okolicy i poznały tamtejsze dobra kultury m.in. Muzeum Przyrody.

 Celem zimowiska było utrwalenie postawy aktywnego wypoczynku i rekreacji. – mówi Maria Sobol, wiceprezes stowarzyszenia „Struktura”. – Dodatkowo cały program został podzielony na bloki tematyczne, których zamierzeniem było kształtowanie  w uczestnikach postaw wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka, życzliwości, chęci służenia, dawania, dzielenia się tym czymś, choćby najmniejszym - zgodnie z naukami Jana Pawła II.

 Wspomniane bloki dotyczyły różnych aspektów życia Papieża-Polaka oraz wrażliwości na świat zwierząt. Dzieci uczestniczyły w pogadankach, konkursach plastycznych oraz dogoterapii, której zadaniem było rozbudzenie poczucia bezpieczeństwa, ciepła i miłości. Wieczorami w pogodnych nastrojach młodzież bawiła się w rytmach muzyki i oglądała filmy.

 Zabawa to życiowa konieczność każdego dziecka i warunek jego prawidłowego rozwoju. - mówi Elżbieta Ciochoń, dyrektor COPOW. - Codzienna praca w grupach pozwoliła na zdobycie wiedzy i zbudowanie atmosfery sprzyjającej integracji dzieci ze wszystkich placówek opiekuńczo-wychowawczych w Tarnowie.

 Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Struktura” za zorganizowanie zimowego wypoczynku.                 

 

 

 

    

 © Copyright 2012-2018 COPOW w Tarnowie

2011 Na nartach w Szczawnicy.
Powered by Joomla 1.7 Templates